Çok uzun süredir kusursuz ve oldukça kaliteli giden canlı yayınlarımız, bu hafta sonu itibarı ile önce cumartesi günü 19.15’te başlayıp 20.45’te biten, sonra da bugün 20.30’da başlayıp 21.30’da sona eren çok ciddi problemler yaşadık.

Şunu içtenlikle söyleyebiliriz ki, tek gayemiz ve tek amacımız sizlere sorunsuz yayınlar izletmek. Belki satış/pazarlama yapmaktan daha çok müşteri memnuniyetini ve müşterilerin yayın refahını sağlamayı 1. Amaç olarak ediniyoruz. Zaten ayırt etmeksizin hiçbir maç saatinde de asla ve asla serverlarımızı savunmasız bırakacak şekilde test yayınları vs. vermiyoruz. Bunu yaparak belki çok daha fazla kişiye erişip para kazanabilirdik ancak biz bunu tercih etmiyoruz, etmemeye de devam edeceğiz. Biz sadece sizlere kaliteli hizmetler sunabilmek adına çaba sarf ediyoruz.

Bazen yayın bazlı, bazen müşteri bağlantısı bazlı nadiren de olsa böyle krizler yaşadığımız oluyor. Sizlerden de kitlesel olarak “sonuna kadar haklı” tepkiler, şikayetler ve daha fazlasını alıyoruz. Ve sizlerden geri bildirimi aldığımız gibi sizlere çözümü üretmek, sorunun köküne inip kalıcı çözümler üretebilmek adına elimizden ne geliyorsa yaparak müdahaleler edip çözümler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Ve her şeyden daha önemlisi, sizlerden bizlere ne gibi bir reaksiyon, ne gibi tepki çeşidi (argo dahil) gelirse gelsin sizleri asla ve asla cevapsız bırakmıyoruz. Empati yapacak olursak belki bizler de böyle bir hizmet alıyor olsaydık ve bu tarz bir sorun yaşansaydı, belki en az sizler kadar tepki verebilirdik, o yüzden sizleri çok iyi anlıyor ve tamamen sizler için çaba sarf ediyoruz. Ve şunu bilmenizi istiyoruz ki; sektörde yer alan firmalar gibi sorun olduğu zaman tüm iletişim kanallarını kapatıp müşterileri yanıtsız ve çözümsüz bırakmak yerine yüzleşerek çözümler için var gücümüzle çaba sarf ediyoruz.

Bizden uzun süredir hizmet alan müşterilerimiz de bilir ki, yayınlarımızda çok nadiren de olsa böyle problemler olabilir, ancak biz bu tarz sorunlarla her zaman sizlere sağlamak istediğimiz kusursuz hizmet çabası ve böyle zor dönemlerde sizlerden gelen anlayış ile gücümüze güç katarak çalışmaya devam ediyoruz. Sorununuzu X kişinin Y kişinin sorunu olarak görmüyor, sorunu kendi ailemizin sorunu olarak alıp bu hırsla ve bu azimle çözümler üretmeye çabalıyoruz. Ve sizlerden bu iş ahlakımızın ve çalışma disiplinimizin hiçbir zaman azalmayacağını, kat be kat artacağını bilmenizi istiyor, bize güvenmenizi istiyoruz.

Bu hafta sonu yaşanan tüm aksaklıklar ile alakalı sizlerden en içtenliğimiz ile özür diliyoruz. Şu 2 günde yaşattığımız mağduriyet ve hayal kırıklığını kaç tane özür dilemek geçirir, hiçbir fikrimiz yok ama tekrar tekrar özür diliyoruz sizlerden. Eski müşterilerimiz bizlerin sizlere kaliteli hizmetler vermek için ne denli çalıştığımızı ve bizlere her zaman, her koşulda ulaşabildiğinizi, karşınızda bir muhatap bulduğunuzu ve olası sorunlarda çok hızlı aksiyon aldığımızı bilir ancak aramıza yeni katılan müşterilerimizin bu denli bir talihsizlikle karşılıyor olmamız bizleri de bir hayli üzdü. Keza bizim müşterilerimizin dörtte üçü referans ile gelen müşterilerimiz oluyor. Bizi bu şekilde aldığı kaliteli hizmet sayesinde öneren müşterilerimizi de ayrıca hayal kırıklığına uğratıp arkadaşları tarafından kötü yorumlara maruz kalan bu müşterilerimiz için de bir hayli üzgünüz. Yine, yeniden, tekrardan defalarca özür dileriz.

An itibarı ile çok geniş kapsamlı, sorunun ta en köküne inerek kalıcı çözümleri tamamlayana kadar mesaimize durmadan devam ediyoruz. Amacımız günü kurtarmak, daha çok para kazanmak değil, tamamen sizlerin yayınlarını en kusursuz hale getirmek. Sorunun çözümü sonrası tekrardan siz kıymetli müşterilerimize kapsamlı bir bildirim yapılacaktır. Ayrıca bu sorun sebebiyle sorun yaşayan müşterlerimize özür mahayetinde de bir çalışmamız olacak, bununla alakalı da müşterilerimize bu hafta içerisinde yine bir geri bildirim yapacağız.

Sizleri hayal kırıklığına uğratıp mağdur ettiğimiz için tekrardan özür diler, sizleri ailemizin bir ferdi olarak gördüğümüzü tekrardan hatırlatarak sorunların kalıcı çözümü için var gücümüzle çalıştığımızı belirtiriz ve sizlere Türkiye’nin en zengin ve kaliteli içeriğine sahip olan Asist IPTV’nin bu taahhüt ettiği hizmeti sizlere sunmaya devam edeceğiz. Mağdur, mahcup olmanıza rağmen anlayış gösterdiğiniz için tekrar tekrar teşekkür eder, mutlu günler dileriz.